Sekcja Instrumentów Dętych


 

Leszek Łopalewski

 

mgr Leszek Łopalewski - kierownik Sekcji Instrumentów Dętych

 

 

Absolwenci przyjęci na studia (w ciągu ostatnich 5 lat)

Grzegorz Jasiński (obój) - Akademia Muzyczna w Krakowie
Zbigniew Mikulski (obój) - Akademia Muzyczna w Krakowie
Paulina Kaczmarczyk (obój) - Akademia Muzyczna w Katowicach
Kinga Pancerz (flet) - Akademia Muzyczna w Łodzi
Wioletta Strączek (flet) - Akademia Muzyczna w Krakowie
Małgorzata Turska (flet) - Akademia Muzyczna w Krakowie

Paweł Piwowar (klarnet) - Akademia Muzyczna w Krakowie

Sławomir Franasowicz (saksofon) - Akademia Muzyczna w Łodzi
Paweł Jarzmik (saksofon) - Akademia Muzyczna w Katowicach

Andrzej Włodarz (akordeon) - Akademia Muzyczna w Krakowie

Karolina Michalik (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie (wydział wokalno-aktorski)
Anna Kmiecik (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (wydział wokalno-aktorski)
Anna Wilk (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska)- Akademia Muzyczna w Bydgoszczy (otrzymała stypendium i będzie kształcić głos we Włoszech)
Beata Cwalińska (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Państwowe Studium Wokalno - Aktorskie im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni
Jadwiga Hejmej (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Krakowska Szkoła Jazzu i Rozrywki
Ewelina Jagiełka (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Akademia Muzyczna w Warszawie
Karolina Nawojowska (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Edukacja Artystyczna Rzeszów
Marzena Sułkowska (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Krakowska Szkoła Jazzu i Rozrywki
Joanna Marszałek (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
Tymoteusz Florian (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Muzyka Kościelna i Religijna - PAT Kraków
Marta Szaroma (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Edukacja Artystyczna w Kielcach
Klaudia Ziajkowicz (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Akademia Muzyczna w Warszawie
Eliza Safjan (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Akademia Muzyczna we Wrocławiu
Agnieszka Niemiec (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Akademia Muzyczna w Gdańsku
Piotr Piksa (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Warszawie
Mateusz Madziar (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie
Karolina Siemiączko (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) - Uniwersytet Jagielloński
Maciej Adamczyk (śpiew - mgr Małgorzata Miecznikowska) - Akademia Muzyczna we Wrocławiu
Aleksandra Hruby (śpiew - mgr Małgorzata Miecznikowska) - Akademia Muzyczna w Katowicach
Małgorzata Szarek (śpiew - mgr Małgorzata Miecznikowska) - Uniwersytet Warszawski - Muzykologia
Sylwia Olszyńska (śpiew - mgr Małgorzata Miecznikowska) - Akademia Muzyczna w Krakowie
Natalia Zabrzeska (śpiew - mgr Małgorzata Miecznikowska) - Akademia Muzyczna w Katowicach

Jakub Ferenc (perkusja) - Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Ewelina Jagiełka i Klaudia Ziajkowicz (śpiew - dr R. Jonakowska-Olszowska) są stypendystkami Miniserstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkursy i festiwale

- Ogólnopolskie Przesłuchania uczniów klas instrumentów dętych drewnianych Szkół Muzycznych II stopnia w Bydgoszczy : Kinga Pancerz (flet) - III miejsce

 

- Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku : Kinga Pancerz (flet) - wyróżnienie

 

- V Polski Festiwal Fletowy w Sieradzu : Kinga Pancerz (flet) - I miejsce , Wioletta Strączek - wyróżnienie

 

- IV Polski Festiwal Fletowy w Sieradzu : Wioletta Strączek (flet) - wyróżnienie

 

- Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku : Kinga Pancerz (flet) - III miejsce

 

- Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku : Wioletta Strączek (flet) - I miejsce (Wioletta Strączek była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci)

 

- XXX Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku : Mirosław Stawiarski (klarnet) - wyróżnienie I stopnia , 
Piotr Górski (klarnet) - wyróżnienie I stopnia

 

- Krośnieński Festiwal Klarnetowy : Mirosław Stawiarski (klarnet) - wyróżnienie w kat. I

 

- V Międzynarodowy Konkurs "Instrumenty Dęte" w Jastrzębiu Zdrój : Karol Sowa (klarnet) - Dyplom Honorowy (uczestnik II etapu)

 

- VI Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim : Karol Sowa (klarnet) - wyróżnienie

 

- XII Festiwal Młodych Instrumentalistów i Multiinstrumentalistów w Krakowie : Karol Sowa (klarnet) - I wyróżnienie

 

 - V Makroregionalny Konkurs Uczniów Szkół Muzycznych I st. w Klasie Instrumentów Dętych Blaszanych : Arkadiusz Lipień (trąbka) - III miejsce

 

 - V Makroregionalny Konkurs Uczniów Szkół Muzycznych I st. w Klasie Instrumentów Dętych Blaszanych : Jakub Stawiarski (puzon) - wyróżnienie

 

- Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy uczniów szkół muzycznych I stopnia w Chełmie : Karolina Daniel (akordeon) - III miejsce

 

- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu : Włodzimierz Siemiączka - wyróżnienie, Andrzej Włodarz (akordeon) - III miejsce


- Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy uczniów ponad podstawowych szkół muzycznych w Chełmie : Andrzej Włodarz (akordeon) - wyróżnienie


- X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu : Karolina Daniel (akordeon) - wyróżnienie


- X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu : Andrzej Włodarz (akordeon) - II nagroda


- X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu : Zespół Kameralny w składzie : Andrzej Włodarz (akordeon), Mateusz Bassara (akordeon), Jakub Ferenc (perkusja) - wyróżnienie


- V Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe "Sanok 2002" : Andrzej Włodarz (akordeon) - wyróżnienie


- XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu : Karolina Daniel (akordeon) - wyróżnienie


- Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy uczniów ponad podstawowych szkół muzycznych w Chełmie : Karolina Daniel (akordeon) - wyróżnienie


- X Międzynarodowe Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe : Marcin Szewczyk (akordeon) - II nagroda


- VI Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe "Sanok 2004" : Marcin Szewczyk (akordeon) - II miejsce


- XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu : Karolina Daniel (akordeon) - wyróżnienie


- Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy uczniów PSM I St. i OSM I St. w Chełmie : Anna Żelasko (akordeon) - II nagroda


- XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu : Anna Żelasko (akordeon) - III nagroda


- XII Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej : Karol Grzeszczuk (akordeon) - wyróżnienie


- Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Chełmie. 17 - 20 maja 2006 : Anna Żelasko (akordeon) - II miejsce


- Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Chełmie. 17 - 20 maja 2006 : Karol Grzeszczuk (akordeon) - wyróżnienie

 
- I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Haliny Halskiej dla głosów sopranowych - Wrocław : Ewelina Jagiełka (śpiew) - nagroda specjalna dla wyróżniającej się uczennicy PSM II stopnia

 

- VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. F. Platówny we Wrocławiu dla uczniów klas śpiewu solowego szkół muzycznych II stopnia : Ewelina Jagiełka (śpiew) - I Nagroda


- Konkurs "XXV lat Pontyfikatu Ojca Świętego" - organizator : Katarzyna Kęska (śpiew) - I miejsce (nagroda: wyjazd do Rzymu)


- XVII Ogólnopolski Festiwal "Nowa Piosenka w Starym Krakowie" : Ewa Korwin (śpiew) - Grand Prix - (nagroda: wyjazd do Orleanu/Francja)


- IV Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego w Gliwicach : Jadwiga Postrożna (śpiew) -
I wyróżnienie


- V Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego w Gliwicach : Natalia Zabrzeska (śpiew) - nagroda specjalna


- VI Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego w Gliwicach : Klaudia Ziajkowicz (śpiew) - III miejsce


- VI Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego : Klaudia Ziajkowicz (śpiew) - III miejsce


- II Podkarpacki Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Barbary Kostrzewskiej : Klaudia Ziajkowicz (śpiew) - II miejsce


- Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Felicji Krysiewicz : Klaudia Ziajkowicz (śpiew) - I miejsce


- Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Felicji Krysiewicz : Piotr Piksa (śpiew) - wyróżnienie


- X Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Franciszki Platówny : Klaudia Ziajkowicz (śpiew) - IV miejsce


- II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz : Klaudia Ziajkowicz (śpiew) - Grand Prix


- II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz : Klaudia Ziajkowicz (śpiew) - I miejsce


- II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz : Piotr Piksa (śpiew) - wyróżnienie


- VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego w Gliwicach : Eliza Safjan (śpiew) - I miejsce


- VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. L. Różyckiego w Gliwicach : Piotr Piksa (śpiew) - wyróżnienie

 

- Ogólnopolskie Przesłuchania Perkusyjne w Jarosławiu : Antoni Hutek (perkusja) - wyróżnienie

 

- VIII Makroregionalny Konkurs Uczniów Szkół Muzycznych I st. w Klasie Instrumentów Blaszanych: Michał Kamiński (tuba) - II miejsce

 

- IX Makroregionalny Konkurs Uczniów Szkół Muzycznych I st. w Klasie Instrumentów Blaszanych: Michał Kamiński (tuba) - I miejsce

 

- IX Makroregionalny Konkurs Uczniów Szkół Muzycznych I st. w Klasie Instrumentów Blaszanych: Tomasz Woźniak (puzon) - wyróżnienie

 

- V Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych: Michał Kamiński (tuba) - III miejsce

 

- VI Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych: Michał Kamiński (tuba) - I miejsce